Функціональна медична діагностика у Києві | Медичний центр Візіум
запис на консультацію
UA / RU
Пошуковий запит не повинен бути коротшим за 4 символи

Функціональна діагностика

Функціональна діагностика – це група методів, що дозволяють визначити особливості функціонування систем організму. Часто патологічні зміни клінічно проявляються лише під час навантаження або просто не дають вираженої симптоматики. У разі лікарі медичного центру «Візіум» використовують спеціальні дослідження, що дозволяють оцінити зміни діяльності органу у різних ситуаціях. Найчастіше об'єктом вивчення стає серцево-судинна система. Вона відповідає за кровообіг у всьому організмі. Саме завдяки їй відбувається доставка кисню та поживних речовин до тканин, а також видалення токсичних метаболітів, без чого неможливе існування клітин. Якщо розвивається захворювання, що вражає серцевий м'яз або судини, у тканинах розвивається гіпоксія, перенасичення вуглекислим газом та енергетичний дефіцит.

visium-clinic-diagnostika
Професійні навички
Опитування фахівця

На консультації лікар насамперед уточнює скарги пацієнта та особливості перебігу захворювання — коли з'явилися перші симптоми, як з часом змінювалася клінічна картина, які зовнішні та внутрішні чинники впливають на появу та інтенсивність симптоматики. Важливо уточнити, чи є у пацієнта супутня патологія — гостра чи хронічна, оскільки може впливати на стан організму. Отримані відомості лікар використовує для встановлення попереднього діагнозу та призначення необхідного для його верифікації обсягу досліджень.

Діагностичне обстеження

Відповідно до скарг використовуються такі методи:

  • електрокардіографія - дозволяє фіксувати електричні потенціали серця та оцінити ритм та провідність;
  • добовий моніторинг ЕКГ або АТ по Холтеру - стає можливим пов'язати зміни, що фіксуються діагностикою, з діяльністю пацієнта;
  • ехокардіографія - ультразвукове дослідження серця, що показує особливості його структури та роботи;
  • електроенцефалографія – допомагає лікарям виявити патологічні осередки збудження в головному мозку (необхідне для діагностики епілепсії);
  • реовазографія - показує кровонаповнення та загальний стан периферичних судин;
  • реоенцефалографія - дозволяє оцінити кровообіг у судинах мозку;
  • реографія – необхідна для візуалізації кровообігу у внутрішніх органах;
  • КТГ – відображає серцеві скорочення плода;
  • велоергометрія - показує зміни серцевої діяльності в процесі фізичного навантаження.

Фахівці за напрямом
Грушевська Олена Гендріхівна
Грушевська Олена Гендріхівна

Лікар вищої категорії ультразвукової та функціональної діагностики є досвідченим фахівцем із понад 30-річним стажем роботи.

Латиш Наталія Олегівна
Латиш Наталія Олегівна

Лікар вищої категорії з 32-річним досвідом роботи.

Прайс на послугу
ЕКГ з розшифровкою
300 грн
Проба Руф'є
150 грн
Дослідження головного мозку (ЕНЦЕФАЛОГРАМА)
800 грн
УЗД серця
830 грн
Звернутися до лікаря функціональної діагностики рекомендується за таких симптомів:
1

Регулярні головні болі, що розпирають, супроводжуються відчуттям жару в потилиці.

2

Слабкість, що настає після незначного фізичного навантаження.

3

Біль за грудиною - періодичний або постійний, що відчувається як пекучий або стискає.

4

Періодична задишка, ціаноз кінцівок та носогубного трикутника.

5

Набряки у другій половині дня, переважно локалізовані на нижніх кінцівках.

6

Необхідність періодично зупинятися для відпочинку у процесі ходьби.

7

Часті відчуття серцебиття чи завмирання серця.

8

Слабкість та оніміння в кінцівках.

9

Запаморочення та відчуття слабкості після різкого переходу з горизонтального положення у вертикальне.

10

Профілактичні огляди, якщо у вас вже діагностовано серцево-судинні захворювання.

11

Період вагітності для оцінки серцебиття плода. Також цей метод використовується в процесі пологів.

Запис на прийом

Запишіться на прийом до лікаря через форму на сайті і наші координатори зв'яжуться з Вами, щоб підібрати зручний час візиту

Вкажіть ваше ім'я
Введіть номер коректно
Оберіть послугу
Оберіть послугу
Відділення
Вкажіть відділення
Ваш запит успішно надіслано

З Вами зв'яжуться найближчим часом

Відбулася помилка, повторіть пізніше
Функціональна діагностика | Запис на прийом
Навіщо потрібне обстеження?

Функціональна діагностика - це сукупність методів додаткового обстеження, які дозволяють оцінити функціональну здатність різних органів та систем. Даний напрямок є одним із найінформативніших для постановки діагнозу та моніторингу ефективності призначеного лікування.

Якщо пацієнт відчуває дискомфорт, пов'язаний із роботою будь-якого органу (наприклад, слабкість або відчуття серцебиття при фізичному навантаженні, запаморочення при різкому переході у вертикальне положення), лікарям необхідно оцінити його роботу. Призначається спеціальний перелік досліджень, за допомогою якого оцінюється функція у спокої, русі або протягом доби. Ґрунтуючись на отриманих даних, можна запідозрити діагноз, який далі підтверджується лабораторно.

Найчастіше цей розділ діагностики застосовується в кардіології з метою оцінки стану серцево-судинної системи. Однак є способи, призначені для оцінки роботи інших органів (наприклад, головного мозку). У місті Київ лікар функціональної діагностики може встановити такі зміни:

  • наявність у пацієнта аритмій;
  • розвиток інфаркту міокарда;
  • ортостатична гіпотензія;
  • гіпертонічна хвороба;
  • стенокардія;
  • варикозна хвороба;
  • ризик розвитку інсульту чи інфаркту;
  • хронічні обструктивні захворювання легень;
  • осередки епілептичної активності;
  • гіпоксія плода під час вагітності та пологів.

Також деякі процедури застосовуються для оцінки стану пацієнтів після імплантації штучних клапанів або кардіостимуляторів. Вони допомагають визначити рівень поліпшення клінічної картини.

Методи функціональної діагностики

Для ефективної роботи спеціалісту потрібне високоточне обладнання, яке зможе достовірно відображати виявлені зміни. Сучасні апарати дозволяють використовувати такі види обстежень:

  1. Електрокардіографія. За допомогою реєстрації електричних імпульсів, які генерує провідна система серця, можна отримати візуальний запис його роботи. Завдяки цьому лікар отримує чітку картину ритму, частоти серцевих скорочень, дізнається джерело імпульсів та оцінює правильність проходження його відділами серця.
  2. Добовий моніторинг ЕКГ за Холтером. При деяких патологічних станах поява клінічної симптоматики пов'язана з певною діяльністю — вживанням конкретної їжі або початком фізичної активності. Зафіксувати подібні зміни в умовах лікарського кабінету неможливо, тому використовується портативний прилад, який цілу добу записує роботу серця. Пацієнт при цьому веде щоденник, де записує все, що з ним відбувається, — це необхідно для порівняння результатів та визначення тригерів.
  3. Добовий моніторинг артеріального тиску. Використовується з метою фіксації будь-яких змін артеріального тиску протягом дня — при виконанні фізичних вправ, уві сні та стані спокою. Важливо для встановлення діагнозу ортостатичної гіпотензії.
  4. Ехокардіографія. Має на увазі ультразвукове дослідження структури серця. З її допомогою можна відстежити правильність скорочень, внутрішню гемодинаміку та наявність пролапсу чи стенозу клапанів та судин. Діти допомагає диференціювати вади розвитку.
  5. Електроенцефалографія. Фіксує електричні імпульси у головному мозку. З її допомогою діагностують осередки епілептичної активності, характерні для епілепсії та пароксизмальних станів. Без цього методу діагностика цих захворювань практично неможлива, особливо за наявності у пацієнта абсансів чи розвитку в дітей віком. Якщо напад не супроводжується судомним синдромом, оточуючим важко помітити зміни стану хворого, тоді як даної патології характерна постприступная амнезія. Виявлення на ЕЕГ подібної активності стає єдиним способом встановити діагноз та розпочати лікування.
  6. Реовазографія. Необхідна для оцінки стану периферичних судин та інтенсивності їх кровонаповнення. У місті Київ функціональна діагностика дає змогу виявити варикозне розширення вен, тромбози судин, атеросклероз. Також можливо в процесі дослідження провести проби з навантаженням та виявити компенсаторні можливості.
  7. Реографія. З її допомогою аналізують кровообіг у внутрішніх органах. Зокрема, у печінці, селезінці, легенях.
  8. Реоенцефалографія. Призначена визначення інтенсивності кровопостачання мозку — загального й у конкретних ділянках. Це дозволяє визначити ішемічний інсульт, диференціювати його від геморагічного.
  9. Велоергометрія. Призначається пацієнтам, які скаржаться на порушення серцевої діяльності під час фізичної активності. Для цього використовується спеціальний апарат, що за структурою нагадує велотренажер, проте оснащений також стаціонарними установками для вимірювання ЕКГ та артеріального тиску. Лікар протягом усієї процедури контролює стан хворого і фіксує виявлені зміни. Також метод можна використовувати для визначення здатності серцево-судинної системи адаптуватися до умов навколишнього середовища, що змінюються, так як будь-яка навантаження є стресом для всіх систем. Згодом з'являється можливість відстежити величину реабілітаційного періоду до показників, що фіксуються у стані спокою.
  10. КТГ. Проводиться для оцінки серцебиття плода після 32 тижнів вагітності. Визначається через передню черевну стінку - отримані дані дають лікарям уявлення про тонус матки, наявність або відсутність гіпоксії. Також використовується під час пологів для контролю впливу родової діяльності на стан дитини.

У місті Київ функціональна діагностика в клініці Візіум проводиться: ЕКГ з розшифровкою, Проба Руф'є, Енцефалограма, УЗД серця. Лікарі діагностують захворювання і підберуть необхідну терапію.

Переваги функціональної діагностики у медичному центрі "ВІЗІУМ" у Києві

Медичний центр Візіум - це багатопрофільна клініка, яка надає своїм пацієнтам терапевтичні, хірургічні та діагностичні послуги у багатьох галузях медицини. Відділення функціональної діагностики оснащене найсучаснішим високотехнологічним обладнанням, яке дозволяє отримати максимально точні дані про стан здоров'я пацієнта.

Наші фахівці – досвідчені лікарі, які щодня стикаються зі складними випадками. Вони можуть діагностувати будь-який патологічний стан та правильно призначити лікування. Вони знаходять індивідуальний підхід до всіх пацієнтів та гарантують безболісну та ефективну терапію.

У роботі співробітники центру спираються на нові клінічні протоколи та використовують сучасні дієві методики та розробки.

Ми дотримуємося лояльної цінової політики — ціна функціональної діагностики є доступною для пацієнтів і дозволяє провести дослідження в необхідному обсязі.

Звертаючись до Візіуму, ви довіряєте своє здоров'я до рук професіоналів своєї справи та отримуєте не тільки кваліфіковану медичну допомогу, а й уважне ставлення персоналу. Навіть маленькі пацієнти у нас почуваються комфортно.

Будь-ласка, оберіть мову